BCV26
Symbol Micros:
TBCV26 NXP
Case : SOT23
Transistor PNP; Bipolar; 10V; 250mW; 40V; 500mA; 10000; 220MHz; -55°C~150°C; BCV26,215; BCV26.215; BCV26,235; BCV26.235;
Parameters
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 10000 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 220MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 40V |
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 10000 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 220MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 40V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols