BCX52-16 SLKOR
Symbol Micros:
TBCX5216 SLK
Case : SOT89
Transistor PNP; 250; 500mW, 60V; 1A; 125MHz, -65°C ~ 150°C; Equivalent: BCX52-16,115; BCX52-16,135; BCX5216E6327HTSA1; BCX5216E6433HTMA1; BCX5216H6327XTSA1; BCX5216H6433XTMA1; BCX5216TA; BCX52-16-TP;
Parameters
| Power dissipation: | 500mW |
| Manufacturer: | SLKOR |
| Current gain factor: | 250 |
| Case: | SOT89 |
| Cutoff frequency: | 125MHz |
| Max. collector current: | 1A |
| Max collector-emmiter voltage: | 60V |
| Power dissipation: | 500mW |
| Manufacturer: | SLKOR |
| Current gain factor: | 250 |
| Case: | SOT89 |
| Cutoff frequency: | 125MHz |
| Max. collector current: | 1A |
| Max collector-emmiter voltage: | 60V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols