BD139-16
Symbol Micros:
TBD13916 LGE
Case : TO126
Tranzystor NPN; 250; 1,25W; 80V; 1,5A; -55°C ~ 150°C; Odpowiednik: BD139-16ST; BD139-16/FSC; BD139-16-CDI;
Parameters
| Power dissipation: | 1,25W |
| Manufacturer: | LGE |
| Case: | TO126 |
| Current gain factor: | 250 |
| Max. collector current: | 1,5A |
| Max collector-emmiter voltage: | 80V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Power dissipation: | 1,25W |
| Manufacturer: | LGE |
| Case: | TO126 |
| Current gain factor: | 250 |
| Max. collector current: | 1,5A |
| Max collector-emmiter voltage: | 80V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols