BD249C
Symbol Micros:
TBD249c
Case : TO218
NPN 25A 100V 125W 3MHz
Parameters
| Power dissipation: | 125W |
| Current gain factor: | 25 |
| Case: | TO218 |
| Cutoff frequency: | 3MHz |
| Max. collector current: | 25A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-30
Quantity of pcs.: 1470
Item in delivery
Estimated date:
2026-07-20
Quantity of pcs.: 1000
| Power dissipation: | 125W |
| Current gain factor: | 25 |
| Case: | TO218 |
| Cutoff frequency: | 3MHz |
| Max. collector current: | 25A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols