BD677
Symbol Micros:
TBD677
Case : TO126
Darl.NPN 4A 60V 40W 1MHz
Parameters
| Power dissipation: | 1,25W |
| Manufacturer: | CDIL |
| Current gain factor: | 750 |
| Case: | TO126 |
| Max. collector current: | 4A |
| Max collector-emmiter voltage: | 60V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
Manufacturer:: import
Manufacturer part number: BD677 RoHS
Case style: TO126
In stock:
96 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3207 | 0,1776 | 0,1401 | 0,1271 | 0,1231 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BD677
Case style: TO126
External warehouse:
74396 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1231 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BD677
Case style: TO126
External warehouse:
6750 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1231 |
| Power dissipation: | 1,25W |
| Manufacturer: | CDIL |
| Current gain factor: | 750 |
| Case: | TO126 |
| Max. collector current: | 4A |
| Max collector-emmiter voltage: | 60V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols