BD681
Symbol Micros:
TBD681sgs
Case : TO126
Transistor NPN; 750; 40W; 100V; 4A; -65°C ~ 150°C; Substitute: BD683; BD681-ST; BD681G; BD681S; BD681STU;
Parameters
| Power dissipation: | 40W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 750 |
| Case: | TO126 |
| Cutoff frequency: | 1MHz |
| Max. collector current: | 4A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5424 | 0,3296 | 0,2525 | 0,2282 | 0,2172 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BD681
Case style: TO126
External warehouse:
300366 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2172 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BD681
Case style: TO126
External warehouse:
133250 pcs.
| Quantity of pcs. | 1050+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2172 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-04-10
Quantity of pcs.: 1000
| Power dissipation: | 40W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 750 |
| Case: | TO126 |
| Cutoff frequency: | 1MHz |
| Max. collector current: | 4A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols