BDW94C
Symbol Micros:
TBDW94c
Case : TO220
Transistor PNP; 20000; 80W; 100V; 12A; -65°C ~ 150°C; Replacement: TIP107; BDW 94 C; BDW 94 C;
Parameters
| Power dissipation: | 80W |
| Current gain factor: | 20000 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 12A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BDW94C RoHS
Case style: TO220
In stock:
420 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8089 | 0,5094 | 0,3986 | 0,3632 | 0,3514 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BDW94C
Case style: TO220
External warehouse:
9209 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3514 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BDW94C
Case style: TO220
External warehouse:
22350 pcs.
| Quantity of pcs. | 1400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3514 |
| Power dissipation: | 80W |
| Current gain factor: | 20000 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 12A |
| Max collector-emmiter voltage: | 100V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols