BSC066N06NS
Symbol Micros:
TBSC066n06ns
Case : TDSON08
N-MOSFET 64A 60V 46W 0.0066Ω BSC066N06NSATMA1
Parameters
| Open channel resistance: | 6,6mOhm |
| Max. drain current: | 64A |
| Max. power loss: | 46W |
| Case: | TDSON08 |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BSC066N06NSATMA1
Case style: TDSON08
External warehouse:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2990 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BSC066N06NSATMA1
Case style: TDSON08
External warehouse:
10000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3258 |
| Open channel resistance: | 6,6mOhm |
| Max. drain current: | 64A |
| Max. power loss: | 46W |
| Case: | TDSON08 |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols