BSC070N10NS3 G
Symbol Micros:
TBSC070n10ns3
Case : TDSON-8
Transistor N-Channel MOSFET; 100V; 20V; 14mOhm; 90A; 114W; -55°C ~ 150°C;
Parameters
| Open channel resistance: | 14mOhm |
| Max. drain current: | 90A |
| Max. power loss: | 114W |
| Case: | TDSON-8 |
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 14mOhm |
| Max. drain current: | 90A |
| Max. power loss: | 114W |
| Case: | TDSON-8 |
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols