BSC360N15NS3GATMA1 INFINEON
Symbol Micros:
TBSC360n15ns3g
Case : TDSON08
Trans MOSFET N-CH 150V 33A Automotive 8-Pin TDSON EP BSC360N15NS3 G;
Parameters
| Open channel resistance: | 38mOhm |
| Max. drain current: | 33A |
| Max. power loss: | 74W |
| Case: | TDSON08 |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 150V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BSC360N15NS3GATMA1
Case style: TDSON08
External warehouse:
10000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4593 |
| Open channel resistance: | 38mOhm |
| Max. drain current: | 33A |
| Max. power loss: | 74W |
| Case: | TDSON08 |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 150V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols