DTG125P06LA DONGHAI
Symbol Micros: TDHDTG125p06la
Contractor Symbol:
Case : TO220
Transistor P-Channel MOSFET; 60V; 20V; 12.5mOhm; 85A; 139W; -55°C ~ 150°C; Similar to: IRF4905PBF;
Parameters
Open channel resistance: 12,5mOhm
Max. drain current: 85A
Max. power loss: 139W
Case: TO220
Manufacturer: Donghai
Max. drain-source voltage: 60V
Transistor type: P-MOSFET
Manufacturer:: WXDH Manufacturer part number: DTG125P06LA RoHS Case style: TO220 Datasheet
In stock:
100 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 100+ 400+
Add to comparison tool
Packaging:
50/100
Max. drain current: 85A
Max. power loss: 139W
Manufacturer: Donghai
Max. drain-source voltage: 60V
Transistor type: P-MOSFET
Max. gate-source Voltage: 20V
Operating temperature (range): -55°C ~ 150°C