DIT050N06
Symbol Micros:
TDIT050n06
Case : TO220
Trans MOSFET N-CH 60V 50A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube ODPOWIEDNIK: DIT050N06-DIO;
Parameters
| Open channel resistance: | 20mOhm |
| Max. drain current: | 50A |
| Max. power loss: | 85W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | DIOTEC |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: DIT050N06 RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
200 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6785 | 0,4288 | 0,3393 | 0,3086 | 0,2945 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: DIT050N06
Case style: TO220
External warehouse:
929 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3788 |
| Open channel resistance: | 20mOhm |
| Max. drain current: | 50A |
| Max. power loss: | 85W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | DIOTEC |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols