DMN2058UW-7
Symbol Micros:
TDMN2058UW-7 Diodes
Case : SOT323
Tranzystor N-Channel MOSFET; 20V; 12V; 91mOhm; 3,5A; 700mW; -55°C ~ 150°C; DMN2058UW-13; DMN2058UW7-DIO-0;
Parameters
| Open channel resistance: | 91mOhm |
| Max. drain current: | 3,5A |
| Max. power loss: | 700mW |
| Case: | SOT323 |
| Manufacturer: | DIODES |
| Max. drain-source voltage: | 20V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 91mOhm |
| Max. drain current: | 3,5A |
| Max. power loss: | 700mW |
| Case: | SOT323 |
| Manufacturer: | DIODES |
| Max. drain-source voltage: | 20V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 12V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols