DMN6140LQ-7
Symbol Micros:
TDMN6140LQ-7 Diodes
Case : SOT23
Trans MOSFET N-CH 60V 2.3A Automotive 3-Pin SOT-23 T/R DMN6140LQ-13;
Parameters
| Open channel resistance: | 170mOhm |
| Max. drain current: | 1,6A |
| Max. power loss: | 700mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | DIODES |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 170mOhm |
| Max. drain current: | 1,6A |
| Max. power loss: | 700mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | DIODES |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols