DMP2305U-7 Diodes
Symbol Micros:
TDMP2305u
Case : SOT23
P-MOSFET 20V 4.2A 60mΩ 1.4W
Parameters
| Open channel resistance: | 113mOhm |
| Max. drain current: | 4,2A |
| Max. power loss: | 1,4W |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | DIODES |
| Max. drain-source voltage: | 20V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: DIODES/ZETEX
Manufacturer part number: DMP2305U-7 RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
5950 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2071 | 0,1050 | 0,0637 | 0,0505 | 0,0460 |
Manufacturer:: DIODES/ZETEX
Manufacturer part number: DMP2305U-7
Case style: SOT23
External warehouse:
288000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0460 |
| Open channel resistance: | 113mOhm |
| Max. drain current: | 4,2A |
| Max. power loss: | 1,4W |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | DIODES |
| Max. drain-source voltage: | 20V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 8V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols