DMP4025LK3-13 Diodes
Symbol Micros:
TDMP4025lk3
Case : TO252
P-MOSFET 40V 6.7A 25mΩ 1.7W
Parameters
| Open channel resistance: | 45mOhm |
| Max. drain current: | 8,6A |
| Max. power loss: | 1,7W |
| Case: | TO252 |
| Manufacturer: | DIODES |
| Max. drain-source voltage: | 40V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Open channel resistance: | 45mOhm |
| Max. drain current: | 8,6A |
| Max. power loss: | 1,7W |
| Case: | TO252 |
| Manufacturer: | DIODES |
| Max. drain-source voltage: | 40V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols