B57164K0103J000 TDK Thermistor
Symbol Micros:
TE B57164K0103J000
Case : Rys.B57164K0471K000
Thermistor NTC; 10kR; 5%; 450mW; B=4300K; PCB; r=5mm; operating temperature: -55°C~125°C
Parameters
| Material constant B: | 4300K |
| Resistance: | 10 kOhm |
| Power: | 450mW |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Manufacturer: | TDK |
| Terminal pitch: | 5mm |
Manufacturer:: EPCOS
Manufacturer part number: B57164K0103J000 RoHS
Case style: Rys.B57164K0471K000
Datasheet
In stock:
680 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 20+ | 140+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5272 | 0,3196 | 0,2776 | 0,2256 | 0,2106 |
Manufacturer:: EPCOS
Manufacturer part number: B57164K0103J000
Case style: Rys.B57164K0471K000
External warehouse:
56951 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2106 |
| Material constant B: | 4300K |
| Resistance: | 10 kOhm |
| Power: | 450mW |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Manufacturer: | TDK |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols