B59874C0120A070 Epcos Thermistor
Symbol Micros:
TE B59874C0120A070
Case : Rys.B598xx
Thermistor PTC; 265V; 55R 1A; dimensions: 9x5mm; r=5mm; operating temperature: -40°C~125°C
Parameters
| Resistance: | 55Ohm |
| Current: | 1A |
| Diameter: | 9mm |
| Operating voltage: | 265V |
| Thickness [m]: | 5mm |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Manufacturer: | Epcos |
Manufacturer:: EPCOS
Manufacturer part number: B59874C0120A070 RoHS
Case style: Rys.B59874
In stock:
460 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 4+ | 16+ | 96+ | 496+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,0592 | 0,7360 | 0,5969 | 0,5261 | 0,5048 |
Manufacturer:: EPCOS
Manufacturer part number: B59874C0120A070
Case style: Rys.B598xx
External warehouse:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5308 |
| Resistance: | 55Ohm |
| Current: | 1A |
| Diameter: | 9mm |
| Operating voltage: | 265V |
| Thickness [m]: | 5mm |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Manufacturer: | Epcos |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols