Thermistor NTC110; 2.2kR
Symbol Micros:
TE N110K002.20j5
Case : Rys.NTC110
2.2kR; 5%; 5mW; 1mA; B=3400K; r=2.5mm; operating temperature: -30°C~100°C
Parameters
| Material constant B: | 3400K |
| Resistance: | 2,2 kOhm |
| Current: | 1,0mA |
| Power: | 5mW |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 100°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Manufacturer: | N/A |
Item in delivery
Estimated date:
2026-07-10
Quantity of pcs.: 5000
| Material constant B: | 3400K |
| Resistance: | 2,2 kOhm |
| Current: | 1,0mA |
| Power: | 5mW |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 100°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Manufacturer: | N/A |
| Terminal pitch: | 2,5mm |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols