ERTJ0ER223J Panasonic Thermistor
Symbol Micros:
TE N2SK022.0j PAN
Case : Rys.ERTJ
Thermistor NTC; 22kR; smd 0402; 5%; 66mW; B=4250K; operating temperature: -40°C~125°C
Parameters
| Material constant B: | 4250K |
| Resistance: | 22 kOhm |
| Power: | 66mW |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Terminal pitch: | 0 |
| Material constant B: | 4250K |
| Resistance: | 22 kOhm |
| Power: | 66mW |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Terminal pitch: | 0 |
| Case: | 0402 |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols