NTCLE100E3104JB0 Vishay Thermistor
Symbol Micros:
TE NTCLE100E3104J
Case : Rys.NTCLE100E3
Thermistor NTC; 100kR; 5%; 500mW; B=4190K; PCB; r= 2.5mm operating temperature: -40°C~125°C
Parameters
| Material constant B: | 4190K |
| Resistance: | 100 kOhm |
| Power: | 0,5W |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Terminal pitch: | 2.5mm |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: NTCLE100E3104JB0 RoHS
Case style: Rys.NTCLE100E3
Datasheet
In stock:
300 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5236 | 0,3146 | 0,2418 | 0,2170 | 0,2094 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: NTCLE100E3104JB0
Case style: Rys.NTCLE100E3
External warehouse:
29446 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2094 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: NTCLE100E3104JB0
Case style: Rys.NTCLE100E3
External warehouse:
45500 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3296 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: NTCLE100E3104JB0
Case style: Rys.NTCLE100E3
External warehouse:
211 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5168 |
| Material constant B: | 4190K |
| Resistance: | 100 kOhm |
| Power: | 0,5W |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Terminal pitch: | 2.5mm |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols