PTCCL05H271DBE Vishay Thermistor
Symbol Micros:
TE PTCCL05H271DBE
Case : Rys.PTCCL05HxxxDBE
Thermistor PTC; 30V; 270mA; 6R; dimensions: 5x4mm; r=5mm; operating temperature: -40°C~85°C
Parameters
| Resistance: | 6 Ohm |
| Diameter: | 5mm |
| Operating voltage: | 30V |
| Thickness [m]: | 4mm |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: PTCCL05H271DBE RoHS
Case style: Rys.PTCCL05HxxxDBE
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8681 | 0,5756 | 0,4765 | 0,4293 | 0,4128 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: PTCCL05H271DBE
Case style: Rys.PTCCL05HxxxDBE
External warehouse:
2200 pcs.
| Quantity of pcs. | 1500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4128 |
| Resistance: | 6 Ohm |
| Diameter: | 5mm |
| Operating voltage: | 30V |
| Thickness [m]: | 4mm |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols