PTCCL05H630HBE Vishay Thermistor
Symbol Micros:
TE PTCCL05H630HBE
Case : Rys.PTCCL05HxxxHBE
Thermistor PTC; 265V; 63mA; 120R; dimensions: 5x5,5mm; r=5mm; operating temperature: -40°C~85°C
Parameters
| Resistance: | 120 Ohm |
| Current: | 63mA |
| Diameter: | 5mm |
| Operating voltage: | 265V |
| Thickness [m]: | 5,5mm |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Resistance: | 120 Ohm |
| Current: | 63mA |
| Diameter: | 5mm |
| Operating voltage: | 265V |
| Thickness [m]: | 5,5mm |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols