FDB3682
Symbol Micros:
TFDB3682
Case : TO263 (D2PAK)
N-MOSFET 32A 100V 95W 0.036Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 36mOhm |
| Max. drain current: | 32A |
| Max. power loss: | 95W |
| Case: | TO263 (D2PAK) |
| Manufacturer: | Fairchild |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 36mOhm |
| Max. drain current: | 32A |
| Max. power loss: | 95W |
| Case: | TO263 (D2PAK) |
| Manufacturer: | Fairchild |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols