FDC5614P
Symbol Micros:
TFDC5614P
Case : SSOT6L
P-MOSFET 3A 60V 0.8W 0.105Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 190mOhm |
| Max. drain current: | 3A |
| Max. power loss: | 1,6W |
| Case: | SSOT6L |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: FDC5614P Pbf .564
Case style: SSOT6L
In stock:
300 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4442 | 0,2455 | 0,1940 | 0,1760 | 0,1704 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: FDC5614P
Case style: SSOT6L
External warehouse:
45000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1876 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: FDC5614P
Case style: SSOT6L
External warehouse:
2900 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2749 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: FDC5614P
Case style: SSOT6L
External warehouse:
663000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1740 |
| Open channel resistance: | 190mOhm |
| Max. drain current: | 3A |
| Max. power loss: | 1,6W |
| Case: | SSOT6L |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols