FDC658AP
Symbol Micros:
TFDC658AP
Case : TSOT23-6
P-MOSFET 4A 30V 0.8W 0.05Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 75mOhm |
| Max. drain current: | 4A |
| Max. power loss: | 1,6W |
| Case: | TSOT23-6 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: Fairchild
Manufacturer part number: FDC658AP RoHS
Case style: TSOT23-6 t/r
Datasheet
In stock:
4 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3292 | 0,2161 | 0,1550 | 0,1355 | 0,1268 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: FDC658AP
Case style: TSOT23-6
External warehouse:
9000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1711 |
| Open channel resistance: | 75mOhm |
| Max. drain current: | 4A |
| Max. power loss: | 1,6W |
| Case: | TSOT23-6 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 25V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols