FJP13009TU
Symbol Micros:
TFJP13009
Case : TO220
Tranzystor NPN; 28; 100W; 400V; 12A; 4MHz; -65°C ~ 150°C;
Parameters
| Power dissipation: | 100W |
| Manufacturer: | Fairchild |
| Current gain factor: | 28 |
| Case: | TO220 |
| Cutoff frequency: | 4MHz |
| Max. collector current: | 12A |
| Max collector-emmiter voltage: | 400V |
| Power dissipation: | 100W |
| Manufacturer: | Fairchild |
| Current gain factor: | 28 |
| Case: | TO220 |
| Cutoff frequency: | 4MHz |
| Max. collector current: | 12A |
| Max collector-emmiter voltage: | 400V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols