FQB19N20LTM
Symbol Micros: TFQB19n20ltm
Contractor Symbol:
Case : TO263 (D2PAK)
N-MOSFET 21A 200V 140W 0.14Ω
Parameters
Open channel resistance: 150mOhm
Max. drain current: 21A
Max. power loss: 140W
Case: TO263 (D2PAK)
Manufacturer: Fairchild
Max. drain-source voltage: 200V
Transistor type: N-MOSFET
Manufacturer:: ON-Semiconductor Manufacturer part number: FQB19N20LTM Case style: TO263 (D2PAK)
External warehouse:
800 pcs.
Quantity of pcs. 800+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
800
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
800 pcs.
Add to comparison tool
Packaging:
800
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Max. drain current: 21A
Max. power loss: 140W
Manufacturer: Fairchild
Transistor type: N-MOSFET
Max. gate-source Voltage: 20V
Operating temperature (range): -55°C ~ 150°C