FQB22P10TM
Symbol Micros: TFQB22p10tm
Contractor Symbol:
Case : TO263 (D2PAK)
Transistor P-Channel MOSFET; 100V; 30V; 125mOhm; 22A; 125W; -55°C ~ 175°C;
Parameters
Open channel resistance: 125mOhm
Max. drain current: 22A
Max. power loss: 125W
Case: TO263 (D2PAK)
Manufacturer: Fairchild
Max. drain-source voltage: 100V
Transistor type: P-MOSFET
Manufacturer:: Fairchild Manufacturer part number: FQB22P10TM RoHS Case style: TO263t/r (D2PAK)
In stock:
50 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 50+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
50
Manufacturer:: ON-Semiconductor Manufacturer part number: FQB22P10TM Case style: TO263 (D2PAK)
External warehouse:
800 pcs.
Quantity of pcs. 800+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
800
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Max. drain current: 22A
Max. power loss: 125W
Manufacturer: Fairchild
Transistor type: P-MOSFET
Max. gate-source Voltage: 30V
Operating temperature (range): -55°C ~ 150°C