FQD12N20LTM
Symbol Micros:
TFQD12n20ltm
Case : TO252 (DPACK)
N-MOSFET 9A 200V 55W 0.28Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 320mOhm |
| Max. drain current: | 9A |
| Max. power loss: | 55W |
| Case: | TO252 (DPACK) |
| Manufacturer: | Fairchild |
| Max. drain-source voltage: | 200V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: FQD12N20LTM RoHS
Case style: TO252 (DPACK) t/r
Datasheet
In stock:
35 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9009 | 0,6627 | 0,5306 | 0,4552 | 0,4292 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: FQD12N20LTM
Case style: TO252 (DPACK)
External warehouse:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4292 |
| Open channel resistance: | 320mOhm |
| Max. drain current: | 9A |
| Max. power loss: | 55W |
| Case: | TO252 (DPACK) |
| Manufacturer: | Fairchild |
| Max. drain-source voltage: | 200V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols