FQT5P10TF
Symbol Micros:
TFQT5p10tf
Case : SOT223
Trans MOSFET P-CH 100V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Parameters
| Open channel resistance: | 1,05Ohm |
| Max. drain current: | 1A |
| Max. power loss: | 2W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: VBsemi
Manufacturer part number: FQT5P10TF-VB RoHS
Case style: SOT223t/r
In stock:
300 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5625 | 0,3554 | 0,2777 | 0,2518 | 0,2448 |
Manufacturer:: TECH PUBLIC
Manufacturer part number: FQT5P10TF-TP RoHS
Case style: SOT223t/r
In stock:
150 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 40+ | 150+ | 600+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5766 | 0,3483 | 0,2730 | 0,2448 | 0,2309 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-12-31
Quantity of pcs.: 500
| Open channel resistance: | 1,05Ohm |
| Max. drain current: | 1A |
| Max. power loss: | 2W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 30V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols