HUF75545P3
Symbol Micros:
THUF75545p3
Case : TO220
N-MOSFET 75A 80V
Parameters
| Open channel resistance: | 10mOhm |
| Max. drain current: | 75A |
| Max. power loss: | 270W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 80V |
| Max. drain-gate voltage: | 80V |
| Open channel resistance: | 10mOhm |
| Max. drain current: | 75A |
| Max. power loss: | 270W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Max. drain-source voltage: | 80V |
| Max. drain-gate voltage: | 80V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols