IPA50R140CP
Symbol Micros:
TIPA50r140cp
Case : TO220iso
Transistor N-Channel MOSFET; 550V; 30V; 320mOhm; 23A; 34W; -55°C ~ 150°C; IPA50R140CPXKSA1
Parameters
| Open channel resistance: | 320mOhm |
| Max. drain current: | 23A |
| Max. power loss: | 34W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Max. drain-source voltage: | 550V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IPA50R140CP RoHS
Case style: TO220iso
Datasheet
In stock:
12 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 3,4575 | 3,0754 | 2,8443 | 2,7287 | 2,6603 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IPA50R140CPXKSA1
Case style: TO220iso
External warehouse:
3450 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,6603 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IPA50R140CPXKSA1
Case style: TO220iso
External warehouse:
10400 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,6603 |
| Open channel resistance: | 320mOhm |
| Max. drain current: | 23A |
| Max. power loss: | 34W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Max. drain-source voltage: | 550V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 30V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols