IPAW60R600P7SXKSA1
Symbol Micros:
TIPAW60r600p7s
Case : TO220iso
600V CoolMOS P7 Power Transistor
Parameters
| Open channel resistance: | 600mOhm |
| Max. drain current: | 6A |
| Max. power loss: | 21W |
| Case: | TO220FP |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 600V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IPAW60R600P7SXKSA1
Case style: TO220iso
External warehouse:
135 pcs.
| Quantity of pcs. | 45+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2839 |
| Open channel resistance: | 600mOhm |
| Max. drain current: | 6A |
| Max. power loss: | 21W |
| Case: | TO220FP |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 600V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols