IPD110N12N3GATMA1
Symbol Micros:
TIPD110n12n3g
Case : DPAK
Transistor N-Channel MOSFET; 120V; 20V; 11mOhm; 75A; 136W; -55°C~175°C;
Parameters
| Open channel resistance: | 11mOhm |
| Max. drain current: | 75A |
| Max. power loss: | 136W |
| Case: | DPAK |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 120V |
| Max. drain-gate voltage: | 60V |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IPD110N12N3GATMA1
Case style: DPAK
External warehouse:
30000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6369 |
| Open channel resistance: | 11mOhm |
| Max. drain current: | 75A |
| Max. power loss: | 136W |
| Case: | DPAK |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 120V |
| Max. drain-gate voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 10V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols