IPD80R2K4P7ATMA1
Symbol Micros:
TIPD80r2k4p7
Case : TO252/3 (DPAK)
Transistor N-Channel MOSFET; 800V; 20V; 2,4Ohm; 2,5A; 22W; -55°C~150°C;
Parameters
| Open channel resistance: | 2,4Ohm |
| Max. drain current: | 2,5A |
| Max. power loss: | 22W |
| Case: | TO252 (DPACK) |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 800V |
| Max. drain-gate voltage: | 10V |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IPD80R2K4P7ATMA1
Case style: TO252/3 (DPAK)
External warehouse:
2500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2692 |
| Open channel resistance: | 2,4Ohm |
| Max. drain current: | 2,5A |
| Max. power loss: | 22W |
| Case: | TO252 (DPACK) |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 800V |
| Max. drain-gate voltage: | 10V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols