IPP60R190P6XKSA1
Symbol Micros:
TIPP60r190p6
Case : TO220
Trans MOSFET N-CH 600V 20.2A 3-Pin(3+Tab) TO-220
Parameters
| Open channel resistance: | 190mOhm |
| Max. drain current: | 20,2A |
| Max. power loss: | 151W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 600V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IPP60R190P6XKSA1 RoHS
Case style: TO220
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5251 | 1,2168 | 1,0403 | 0,9344 | 0,8967 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IPP60R190P6XKSA1
Case style: TO220
External warehouse:
510 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1957 |
| Open channel resistance: | 190mOhm |
| Max. drain current: | 20,2A |
| Max. power loss: | 151W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Max. drain-source voltage: | 600V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols