IRF634
Symbol Micros:
TIRF634
Case : TO220
N-MOSFET 8.1A 250V 74W 0.45Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 450mOhm |
| Max. drain current: | 8,1A |
| Max. power loss: | 74W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Max. drain-source voltage: | 250V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: International Rectifier
Manufacturer part number: IRF634 RoHS
Case style: TO220
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8302 | 0,5259 | 0,4151 | 0,3774 | 0,3608 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: IRF634 RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8797 | 0,5566 | 0,4387 | 0,4009 | 0,3821 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: IRF634PBF
Case style: TO220
External warehouse:
225 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5243 |
| Open channel resistance: | 450mOhm |
| Max. drain current: | 8,1A |
| Max. power loss: | 74W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Max. drain-source voltage: | 250V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols