IRFI720G iso
Symbol Micros:
TIRF720 iso
Case : TO220iso
N-MOSFET 3A 400V 30W 1.8Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 1,8Ohm |
| Max. drain current: | 2,6A |
| Max. power loss: | 30W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | International Rectifier |
| Max. drain-source voltage: | 400V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: International Rectifier
Manufacturer part number: IRFI720G RoHS
Case style: TO220iso
Datasheet
In stock:
80 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8019 | 0,5094 | 0,4009 | 0,3656 | 0,3490 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: IRFI720GPBF
Case style: TO220iso
External warehouse:
685 pcs.
| Quantity of pcs. | 250+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4796 |
| Open channel resistance: | 1,8Ohm |
| Max. drain current: | 2,6A |
| Max. power loss: | 30W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | International Rectifier |
| Max. drain-source voltage: | 400V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols