IRF7416TRPBF
Symbol Micros:
TIRF7416
Case : SOP08
Tranzystor P-Channel MOSFET; 30V; 20V; 35mOhm; 10A; 2,5W; -55°C ~ 150°C; Odpowiednik: IRF7416 smd; IRF7416PBF; IRF7416TRPBF; IRF7416PBF-GURT;
Parameters
| Open channel resistance: | 35mOhm |
| Max. drain current: | 10A |
| Max. power loss: | 2,5W |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRF7416TRPBF RoHS
Case style: SOP08t/r
In stock:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5370 | 0,3409 | 0,2685 | 0,2451 | 0,2335 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRF7416TRPBF
Case style: SOP08
External warehouse:
35214 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2507 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRF7416TRPBF
Case style: SOP08
External warehouse:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2407 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRF7416TRPBF
Case style: SOP08
External warehouse:
25600 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3230 |
| Open channel resistance: | 35mOhm |
| Max. drain current: | 10A |
| Max. power loss: | 2,5W |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols