YFW15N06S SOP8 YFW
Symbol Micros:
TIRF7478 YFW
Case : SOP08
Transistor N-Channel MOSFET; 60V; 20V; 20mOhm; 15A; 1,5W; -55°C ~ 150°C; Equivalent: YFW15N06S; PTS6012; IRF7478PBF; IRF7478TRPBF; IRF7478PBF-GURT;
Parameters
| Open channel resistance: | 20mOhm |
| Max. drain current: | 15A |
| Max. power loss: | 1,5W |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | YFW |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 20mOhm |
| Max. drain current: | 15A |
| Max. power loss: | 1,5W |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | YFW |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols