IRFB4110PBF-CN CHIPNOBO
Symbol Micros:
TIRFB4110 CNB
Case : TO220
Transistor N-Channel MOSFET; 100V; 20V; 4mOhm; 180A; 214W; -55°C ~ 175°C; Equivalent: IRFB4110PBF; IRFB4110GPBF; SP001570598; SP001556050;
Parameters
| Open channel resistance: | 4mOhm |
| Max. drain current: | 180A |
| Max. power loss: | 214W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | CHIPNOBO |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 4mOhm |
| Max. drain current: | 180A |
| Max. power loss: | 214W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | CHIPNOBO |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols