IRFB4310
Symbol Micros:
TIRFB4310
Case : TO220
N-MOSFET HEXFET 140A 100V 330W 0.007Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 7mOhm |
| Max. drain current: | 140A |
| Max. power loss: | 330W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: International Rectifier
Manufacturer part number: IRFB4310PBF RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
24 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 50+ | 100+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,8148 | 1,3458 | 1,1195 | 1,0936 | 1,0677 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRFB4310PBF
Case style: TO220
External warehouse:
22750 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,0677 |
| Open channel resistance: | 7mOhm |
| Max. drain current: | 140A |
| Max. power loss: | 330W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols