IRFB7537PBF International Rectifier
Symbol Micros:
TIRFB7537
Case : TO220AB
N-MOSFET 60V 173A 3.3mΩ 230W
Parameters
| Open channel resistance: | 3,5mOhm |
| Max. drain current: | 173A |
| Max. power loss: | 230W |
| Case: | TO220AB |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: International Rectifier
Manufacturer part number: IRFB7537 RoHS
Case style: TO220AB
Datasheet
In stock:
84 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,9272 | 1,6162 | 1,4372 | 1,3241 | 1,2840 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRFB7537PBF
Case style: TO220AB
External warehouse:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,2840 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRFB7537PBF
Case style: TO220AB
External warehouse:
310 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,2840 |
| Open channel resistance: | 3,5mOhm |
| Max. drain current: | 173A |
| Max. power loss: | 230W |
| Case: | TO220AB |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols