IRFL4105
Symbol Micros:
TIRFL4105
Case : SOT223
Transistor N-Channel MOSFET; 55V; 20V; 45mOhm; 5,2A; 2,1W; -55°C ~ 150°C;
Parameters
| Open channel resistance: | 45mOhm |
| Max. drain current: | 5,2A |
| Max. power loss: | 2,1W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | International Rectifier |
| Max. drain-source voltage: | 55V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: International Rectifier
Manufacturer part number: IRFL4105TR RoHS
Case style: SOT223t/r
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 250+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6434 | 0,4057 | 0,3171 | 0,2868 | 0,2751 |
Manufacturer:: International Rectifier
Manufacturer part number: IRFL4105TR RoHS
Case style: SOT223t/r
Datasheet
In stock:
185 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6434 | 0,4057 | 0,3171 | 0,2891 | 0,2798 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRFL4105TRPBF
Case style: SOT223
External warehouse:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2798 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRFL4105TRPBF
Case style: SOT223
External warehouse:
2850 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2836 |
| Open channel resistance: | 45mOhm |
| Max. drain current: | 5,2A |
| Max. power loss: | 2,1W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | International Rectifier |
| Max. drain-source voltage: | 55V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols