IRFR014
Symbol Micros:
TIRFR014
Case : TO252
Transistor N-Channel MOSFET; 60V; 20V; 200mOhm; 7,7A; 2,5W; -55°C ~ 150°C; Equivalent: IRFR014PBF; IRFR014TRPBF; IRFR014TRLPBF;
Parameters
| Open channel resistance: | 200mOhm |
| Max. drain current: | 7,7A |
| Max. power loss: | 2,5W |
| Case: | TO252 |
| Manufacturer: | NXP |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: Siliconix
Manufacturer part number: IRFR014PBF RoHS
Case style: TO252
In stock:
600 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 75+ | 300+ | 600+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6449 | 0,4072 | 0,3083 | 0,2848 | 0,2801 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: IRFR014PBF
Case style: TO252
External warehouse:
450 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3748 |
| Open channel resistance: | 200mOhm |
| Max. drain current: | 7,7A |
| Max. power loss: | 2,5W |
| Case: | TO252 |
| Manufacturer: | NXP |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols