IRFS4010-7P
Symbol Micros:
TIRFS4010-7P
Case : TO263/7
N-MOSFET 190A 100V
Parameters
| Open channel resistance: | 4mOhm |
| Max. drain current: | 190A |
| Max. power loss: | 380W |
| Case: | TO263/7 |
| Manufacturer: | International Rectifier |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 4mOhm |
| Max. drain current: | 190A |
| Max. power loss: | 380W |
| Case: | TO263/7 |
| Manufacturer: | International Rectifier |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols