IRFU014PBF VISHAY
Symbol Micros:
TIRFU014
Case : IPAK
Trans MOSFET N-CH 60V 7.7A 3-Pin(3+Tab) IPAK
Parameters
| Open channel resistance: | 200mOhm |
| Max. drain current: | 7,7A |
| Max. power loss: | 25W |
| Case: | IPAK |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: IRFU014PBF RoHS
Case style: IPAK
Datasheet
In stock:
25 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 25+ | 100+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8821 | 0,5873 | 0,4764 | 0,4387 | 0,4198 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: IRFU014PBF RoHS
Case style: IPAK
Datasheet
In stock:
75 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 75+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8821 | 0,5849 | 0,4811 | 0,4387 | 0,4198 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: IRFU014PBF
Case style: IPAK
External warehouse:
6075 pcs.
| Quantity of pcs. | 525+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4198 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: IRFU014PBF
Case style: IPAK
External warehouse:
15000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1425+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4198 |
| Open channel resistance: | 200mOhm |
| Max. drain current: | 7,7A |
| Max. power loss: | 25W |
| Case: | IPAK |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols