IRLD120
Symbol Micros:
TIRLD120
Case : PDIP04HVMDIP
N-MOSFET 100V 1.3A 1.3W 0.27Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 380mOhm |
| Max. drain current: | 1,3A |
| Max. power loss: | 1,3W |
| Case: | PDIP04HVMDIP |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 380mOhm |
| Max. drain current: | 1,3A |
| Max. power loss: | 1,3W |
| Case: | PDIP04HVMDIP |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 10V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols