IRLML0040TRPBF
Symbol Micros:
TIRLML0040
Case : SOT23
Tranzystor N-MOSFET; 40V; 16V; 78mOhm; 3,6A; 1,3W; -55°C ~ 150°C; Odpowiednik: IRLML0040TRPBF; IRLML0040PBF; IRLML0040;
Parameters
| Open channel resistance: | 78mOhm |
| Max. drain current: | 3,6A |
| Max. power loss: | 1,3W |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 40V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRLML0040TRPBF RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
5113 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2335 | 0,1185 | 0,0718 | 0,0568 | 0,0519 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRLML0040TRPBF
Case style: SOT23
External warehouse:
9100 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0830 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRLML0040TRPBF
Case style: SOT23
External warehouse:
741000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0579 |
| Open channel resistance: | 78mOhm |
| Max. drain current: | 3,6A |
| Max. power loss: | 1,3W |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 40V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 16V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols